اتاق جنگ در خزانه داری آمریکا

 • عنوان کتاب: اتاق جنگ در خزانه داری آمریکا
 • نویسنده: خوآن زاراته
 • مترجم: مریم اصغرپور، حوا میرمحمدیان
 • ناشر: پندار تابان
 • سال نشر: 1397
 • دسترسی:

  مشاهده وضعیت امانت

 • خوآن زاراته مقام پیشین خزانه داری آمریکا و اداره ضدتروریسم کاخ سفید می باشد که چگونگی کشف دارایی های نهفته در عراق و کمک هایی که دولت بوش به اسم مبارزه با تروریسم راه انداخته بود را بازگو می کند.
  اثر موجود تالیف "خوآن زاراته" است که به "شروع عصر جدید جنگ مالی" پرداخته است. در واقع او "شروع عصر جدید جنگ مالی" را که آمریکا بعد از یازده سپتامبر آغاز کرده بود و در دولت اوباما نیز ادامه یافته بود را بیان می کند.

  بخش هایی از کتاب:

  در هشتم اکتبر ۲۰۱۲، رئیس جمهور ایران محمود احمدی نژاد، علنا اظهار تأسف کرد که اقتصاد ایران مستقیما مورد حمله قرار گرفته و در نتیجه این حملات فروش نفت قطع شده، نقل و انتقالات بانکی ممنوع گردیده و ارزش ریال ایران و ذخایر ارزی کشور به شدت کاهش یافته است. او به صراحت اقرار کرده «دشمن تمامی قوایش را تجهیز کرده تا تصمیمات خود را بر ایران تحمیل کند؛ بنابراین جنگ پنهان وسیعی در سطح جهانی در راه است... باید بدانیم که جنگی که به راه خواهد افتاد نوعی از جنگ است که دشمن تصور می کند از آن طریق می تواند ملت ایران را شکست دهد.» حق با احمدی نژاد بود. در دهه ی گذشته، آمریکا به نوعی جنگ مالی جدید روی آورده که از لحاظ وسعت و تأثیر بی سابقه است. این «جنگ پنهان» اغلب اوقات کم اهمیت در نظر گرفته شده یا مورد سوء برداشت قرار می گرفت ولی حالا دیگر موضوعی محرمانه نیست و محور اساسی سیاست امنیت ملی آمریکا شده است. آمریکا با اعمال فشارهای مالی ، دشمنان اصلی خود در این برهه از تاریخ را از لحاظ مالی تحت فشار قرار داده و به انزوا کشانده است دشمنانی مانند القاعده ، کره شمالی ، ایران ، عراق و سوریه.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
    41   دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 13 اسفند 1402 ساعت 05:20

آيكون مراجعه

608000کتاب چاپی
2430نشریه چاپی
32600پایان‌نامه
3268865منابع الکترونیکی
102سیستم‌های رایانه
23600اعضاء