راهنمای ایجاد پروفایل در Google Scholar

 header

 

برای ورود به صفحه ایجاد پروفایل گوگل اسکولار روی لینک http://scholar.google.com/citations کلیک کنید. اگر قبلا کاربری جیمیل دارید براساس آدرس ایمیل و پسورد وارد شوید.

 

 1

 

 

چنانچه کاربر جدید امکانات گوگل هستید و تاکنون اکانت جیمیل نداشته اید، لازم است ابتدا برای خود حساب کاربری ایجاد کنید. روی گزینه Create account کلیک کنید تا وارد صفحه ایجاد حساب کاربری شوید.

 

2

 

در این صفحه نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. از نامی استفاده کنید که آثار خود را برمبنای آن منتشر می کنید تا شمارش استناد به طور جامع انجام شود. بقیه اطلاعات را تکمیل کرده و در نهایت روی گزینه Next step کلیک کنید.

 

3 

 

در صورت تکمیل درست فرم ایجاد حساب کاربری در گوگل، پیام خوش آمد برای شما نمایش داده می شود. در این مرحله روی گزینه Continue to Google Scholar کلیک کنید. برای ایجاد حساب کاربری گوگل اسکولار سه گام باید طی شود: گام اول درج اطلاعات شخصی، گام دوم درج اطلاعات مقالات و گام سوم تنظیمات مربوط به روزآمد سازی است.

 

 4

 

با توجه به تصویر، گام اول را تکمیل کنید. روی Next Step کلیک کنید.

 

 5

گام دوم مربوط به درج اطلاعات مقالات است که یا از منابع بازیابی شده موارد مربوط به خود را انتخاب می کنید و یا مقالات دیگری را به منابع بازیابی شده می افزایید. برای اینکه تمامی مقالات از پیش بازیابی شده را ببینید روی گزینه See all articles کلیک کنید.

 6

تمامی مقالات بازیابی شده به صورت پیشفرض انتخاب شده اند که شما می توانید موارد نامرتبط به خود را از حالت انتخاب خارج کنید. ممکن است مقالاتی هم از قلم افتاده باشد که امکان اضافه کردن آنها نیز وجود دارد. برای این کار روی گزینه Add articles کلیک کنید.

 7

در جدول ظاهر شده، منابعی نمایش داده می شود که گوگل اسکولار احتمال می دهد متعلق به شماست. توجه داشته باشید که این گام را می توانید انجام ندهید یا اینکه اگر مقالاتی را به مجموعه اضافه کردید، بعدا در پروفایل خود نسبت به ویرایش یا تکمیل آنها اقدام کنید.

 

 8

در گام آخر نحوه روزآمدسازی اطلاعات را تنظیم می کنید. بهتر است گزینه عدم روزآمدسازی خودکار انتخاب شود تا در هنگام روزآمدسازی ابتدا از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود تا امکان بررسی و تصحیح مجدد را داشته باشید.

9 

 

 

پس از پایان سه مرحله، صفحه پروفایل شما ایجاد می شود. برای اینکه پروفایل شما در دسترس همگان قرار گیرد تا رویت پذیری آن بالا برود گزینهMake it public را انتخاب کنید. می توانید عکس خود را نیز به صفحه اضافه کنید.

لازم به ذکر است امکان ویرایش مجدد اطلاعات از طریق گزینه Edit و درج منبع جدید از طریق گزینه Add وجود دارد. برای اینکه نام شما به فارسی هم نمایش داده شود و مقالات فارسی را بازیابی کنید، نام فارسی خود را نیز درج کنید. روی گزینه Add کلیک کنید.

برای اینکه مقالات از قلم افتاده ای که به صورت خودکار بازیابی نشدند را به منابع خود اضافه کنید روی گزینه Add article manually   کلیک کنید.

 10

 

با تکمیل اطلاعات خواسته شده، مقاله مورد نظر به حساب شما اضافه می شود.

 

11 

 

در صفحه پروفایل پژوهشگرانی که آثار دارای استناد داشته باشند، اطلاعاتی مثل میزان استنادات، ضریب اچ، نمودار سالانه، نویسندگان همکار و ... نمایش داده می شود.

هنگامی که از موتور جستجوی گوگل اسکولار استفاده می کنید نویسندگانی که دارای پروفایل گوگل اسکولار هستند، به صورت زیر خط دار مشخص شده اند که با کلیک روی نام آنها به صفحه آنها وارد می شوید. علاوه بر دیدن وضعیت انتشارات، مقالات و استنادات هر نویسنده، می توانید آثار جدید و استنادات جدید وی را دنبال کنید تا به ایمیل شما خبررسانی شود.

 

 12

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

300796کتاب چاپی
2314نشریه چاپی
25346پایان‌نامه
507صندلی برای مطالعه
102سیستم‌های رایانه
25000اعضاء