research gate

researchGate

 

 

این شبکه در سال 2008 توسط 2 فیزیکدان و یک متخصص علوم رایانه با هدف برقراری ارتباط بین پژوهشگران و فراهم شدن زمینه های همکاری بین انان ایجاد شد. در حال حاضر یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی علمی در جهان است. کار با این شبکه بسیار راحت بوده و امکان اشتراک تولیدات علمی، ارسال پرسش و دریافت پاسخ از اعضا، جستجوی شغل و....میسر است. این شبکه بیش از چهار میلیون کاربر از اساتید و دانشجویان سراسر جهان دارد که فقط از طریق رایانامه (email) دانشگاه یا موسسه های تحقیقاتی در آن عضو می شوند و به همین دلیل، افراد غیر دانشگاهی به راحتی نمی توانند در آن عضو شوند. دانشمندان و محققان می توانند پس از ثبت نام، مقالاتشان را به اشتراک بگذارند، سوال بپرسند و به سوالات دیگران پاسخ دهند و همکاران یکدیگر را بشناسند.

از امکانات این سایت می توان به بخش پرسش و پاسخ، انتشار مقالات و آشنایی با محققان سراسر جهان اشاره کرد.
پرسش و پاسخ
این بخش، مکانی برای طرح سوالات هست که برای سریع تر پاسخ گرفتن می توان تا پنج زمینه ی مرتبط را انتخاب کرد تا این سوال در آن ها منتشر شود و در بیش تر موارد، پس از چند روز جواب مستند و قانع کننده ای می توان گرفت
انتشار مقالات
اساتید و محققان معمولا عنوان مقالات خود را برای آشنایی در این سایت مطرح می کنند و برخی از آن ها حتی برای بارگذاری هم قرار داده شده و در سایر موارد می توان درخواست مقاله را داد.
آشنایی با محققان
می توانید با محققان مختلف ارتباط برقرار کرده و از مهارت های آن ها اطلاع پیدا کنید. آدرس سایت:

 

https://www.researchgate.net/home

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

300796کتاب چاپی
2314نشریه چاپی
25346پایان‌نامه
507صندلی برای مطالعه
102سیستم‌های رایانه
25000اعضاء