طرح امین - امانت بین کتابخانه‌ها

مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران به عنوان سازمان هماهنگ کننده طرح امین (امانت بین کتابخانه‌ای) در میان مراکز می‌باشد که مقررات و ضوابطی را جهت این طرح تعیین نموده و تمامی مراکز و کتابخانه‌ها موظف به اجرای آن‌ها می‌باشند. طرح امین راهکاری است که متقاضیان از طریق آن می‌توانند به صورت غیر مستقیم به منابع دیگر کتابخانه‌ها دسترسی داشته باشند .این طرح موافقت‌نامه‌ای است که میان کتابخانه‌ها منعقد گردیده که بر اساس آن هر کتابخانه در صورتی که مدرک مورد تقاضا توسط متقاضی در مرکزخودشان موجود نباشد، از کتابخانه دیگر دارنده مدرک تهیه می‌نماید که ممکن است به صورت خدمات امانت مدرک و یا خدمات تصویر مدرک باشد. مرکز اطلاع‌رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد نیز عضو این طرح و به عنوان نماینده این طرح می‌باشد.

مجري طرح:  شهناز غلامحسین‌نژاد

طریقه استفاده از طرح امین (امانت بین کتابخانه‌ای)

متقاضیان جهت استفاده از طرح امین، پس از جستجوی مدرک مورد نظر خود در منابع موجود در کتابخانه دانشکده و سایت‌های معتبر و فهرست‌های کتابخانه‌ها و ... اطلاعات کتابشناختی آن را به همراه مکان نگهداری مدرک یادداشت نموده و به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال و از مراجعه حضوری خودداری نمایند. مجری طرح پس از کنترل فرم و اطمینان کامل از صحت اطلاعات مراحل سفارش مدرک را انجام می‌دهد و پس از دریافت مدرک مورد درخواست، به اطلاع متقاضی می‌رساند تا متقاضی جهت تحویل مدرک اقدام نماید. متقاضيان جهت كسب هرگونه اطلاعات بیشتر مي‌توانند با تلفن 38806503 و یا ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس حاصل نمايند. هزینه خدمات امانت و تصویر مدرک با ارسال به مهر ( آبی یا سبز) از طریق کتابخانه درخواست کننده خدمات به کتابخانه ارائه کننده خدمات پرداخت می‌گردد.

شرایط طرح امین (امانت بین کتابخانه‌ای)

درخواست مقاله: تصویر مقاله ارسال می‌گردد که تعرفه درخواست آن 15000 ریال (معادل 1500 تومان) می‌باشد که هنگام ارائه درخواست به مجری طرح تحویل می‌گردد. در صورتی که تصویر مدرک بیش از 30 صفحه باشد بر طبق استعلام تعرفه‌ها محاسبه می‌گردد.

درخواست کتاب: در صورتی که متقاضی مدرکی را بخواهد امانت بگیرد، مدت امانت از تاریخ دریافت مدرک توسط متقاضی به مدت 15 روز می‌باشد که در صورت درخواست تمدید اگر مدرک رزرو نشده باشد به مدت 15 روز دیگر قابل تمدید می‌باشد. لازم به ذکر می‌باشد که در قبال امانت کتاب کارت شناسایی معتبر از متقاضی دریافت می‌گردد.

تعرفه امانت کتاب مبلغ 25000 ریال (معادل 2500 تومان) می‌باشد که هنگام ارائه درخواست به مجری طرح تحویل می‌گردد.

شرایط درخواست منبع 

منبع درخواستی: مدرک درخواستی می‌تواند کتاب یا مقاله باشد. در مورد تهیه گزارش‌ها و سمینارها به خط مشی مرکز دارنده مدرک بستگی دارد.

استفاده کنندگان: تمامی دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و اساتید و اعضاء هیأت علمی می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

کلیه مراکز و دانشگاه‌های خارج از دانشگاه فردوسی مشهد نیز می توانند از این طرح استفاده نمایند با این تفاوت که تعرفه‌هایی که جهت درخواست‌ها درنظر گرفته شده است برای این مراکز تغییر می‌یابد.

Animated-Bullet-DiamondBlueDark  فهرست مراکز و دانشگاه های عضو طرح امین

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آيكون مراجعه

608000کتاب چاپی
2430نشریه چاپی
32600پایان‌نامه
3268865منابع الکترونیکی
102سیستم‌های رایانه
23600اعضاء