بخش نشریات

نشریات مرکز اطلاع‌رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه با نگهداری و ارائه خدمات مربوط به نشریات یکی از بخش‌های فعال و پویای مرکز اطلاع‌رسانی به شمار می‌رود. این بخش توانسته است با جمع‌آوری مجله‌های جاری و گذشته‌نگر مجموعه نسبتا غنی فراهم سازد به گونه‌ای که نیازهای پژوهشی مراجعان را تامین نماید. در بهمن ماه ۱۳۹۱ مجموعه نشریات ۱۵ کتابخانه دانشکده‌ای به این مرکز منتقل گردید.
این منابع در زمینه‌های مختلف علوم پایه، علوم ریاضی، علوم انسانی، الهیات، مهندسی، کشاورزی، منابع طبیعی، دامپزشکی، تربیت بدنی و… در فضایی حدود ۸۲۴ متر مربع قرار گرفته است.
این بخش شامل دو قسمت نشریات جاری و نشریات آرشیو (گذشته‌نگر) می‌باشد. درقسمت نشریات جاری تعداد ۴۰۰ عنوان نشریه فارسی و ۵۰ عنوان نشریه لاتین موجود است و درقسمت آرشیو شماره‌های گذشته نشریات که بالغ بر ۱۳۴۴۰ نسخه صحافی از مجلات فارسی و ۶۰۰۰۰ نسخه صحافی از مجلات گذشته‌نگر قرار گرفته است. پوشش زمانی این نشریات در بخش فارسی از سال ۱۳۲۰ و در بخش لاتین از سال ۱۹۳۰ تا به حال می‌باشد.
تعداد مجلات چاپی لاتین موجود در سامانه بخش نشریات بالغ بر ۱۵۰۰ رکورد، مجلات فارسی بالغ بر۹۹۰ رکوردو مجلات عربی ۵۵ رکورد می‌باشد.

فعالیت های بخش آموزش فعالیت‌ها

از جمله خدماتی که توسط این بخش ارائه می‌گردد می‌توان به تهیه کپی مقالات، جستجوی اطلاعات کتابشناختی مقالات، جستجو در پایگاه‌های اطلاعاتی، راهنمایی مراجعین در یافتن مقالات موجود در ایران و سایر کتابخانه‌ها، و آموزش کارورزان اشاره کرد.

دستورالعمل استفاده از نشریات

 

ساعت کاری ساعت ارائه خدمات بخش

 

همکاران

کبری ناصری (کارشناس ارشد بخش نشریات) * مشاهده اطلاعات کامل...

 

 پیوندهای مفید

 پایگاه مجلات مگ‌ایران

پایگاه مجلات نورمگز

پایگاه مقالات سیویلیکا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آيكون مراجعه

608000کتاب چاپی
2430نشریه چاپی
32600پایان‌نامه
3268865منابع الکترونیکی
102سیستم‌های رایانه
23600اعضاء