بازدیدها و تورهای آموزشی

بازدیدها 

هماهنگی و برگزاری بازدیدهایی که از کتابخانه صورت می‌گیرد یکی دیگر از وظایف بخش آموزش و ارتباطات است که سهم عمده‌ای در وقت و برنامه‌های این بخش دارد. این بازدیدها در چهار گروه: دانش‌آموزی، دانشجویی، کتابداران سایر دانشگاه‌ها و سازمان‌ها، بصورت داخلی و خارجی انجام می‌شود .

به منظور برگزاری بازدیدها سرپرستان گروهای مذکور بالا، با اعلام تاریخ و ساعت مورد نظر با دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه درخواست بازدید می‌دهند و سپس درخواست با بخش آموزش کتابخانه مکاتبه و درخواست برگزاری اعلام می‌شود.

تورهای آموزشی

یکی از خدماتی دیگر که کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد ارائه می‌کند برگزاری تورهای آشنایی دانشجویان جدید ورود با کتابخانه مرکزی است. در این تورهای آموزشی، دانشجویان از بخش‌های مختلف کتابخانه مرکزی از جمله بخش نشریات، بخش مرجع و بخش امانت بازدید می‌کنند و ضمن آشنایی با مجموعه هر بخش، نحوه جستجو در منابع آن بخش و شرایط و آیین‌نامه‌های مربوطه را به تفصیل فرا می‌گیرند. در این تورهای آشنایی با کتابخانه، کارگاه‌های آموزشی آشنایی با پایگاه‌های اطلاعاتی مشترک دانشگاه نیز برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار می‌گردد. در طول این تورهای آموزشی سعی بر آن است که متناسب با رشته دانشجویان، مجموعه‌ها اعم از چاپی و الکترونیک معرفی گردند، به منظور برگزاری این تورهای آموزشی برای گروه‌های آموزشی مختلف، مدیران گروه می‌توانند با اعلام تاریخ و ساعت موردنظر با بخش آموزش کتابخانه مکاتبه و درخواست برگزاری دهند.

اهداف بازدیدها و تورهای آموزشی

1- آشنائی بازدیدکنندگان با بخشهای مختلف کتابخانه

2- آشنائی بازدیدکنندگان با فرایندهای کاری کتابداران

3- راهنمائی بازدیدکنندگان در استفاده از منابع کتابخانه‌ای

4- استفاده ،معرفي و ترويج فرهنگ استفاده از کتابخانه

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آيكون مراجعه

608000کتاب چاپی
2430نشریه چاپی
32600پایان‌نامه
3268865منابع الکترونیکی
102سیستم‌های رایانه
23600اعضاء