کودک گمشده

 • عنوان کتاب: کودک گمشده
 • نویسنده: النا فرانته
 • مترجم: سمیه داننده
 • ناشر: ماهابه
 • سال نشر: 1398
 • دسترسی:

  مشاهده وضعیت امانت


 • این کتاب یکی از پرفروش‌ترین عناوین نیویورک تایمز به شمار می‌آید همچنین النا فرانته با این کتاب توانسته است جایزه بین المللی من بوکر، جایزه مدال طلای ایندیپندنت پاپلیشر بوک و عناوین دیگری را بدست آورد.

  "کودک گمشده" داستان خیره‌کننده‌ی دو زن به نام النا و لیلا است که فوق‌العاده شجاع و غیرقابل کنترل هستند. النا و لیلا هر دو یک بار برای فرار از محله‌ای که در آن بزرگ شده بودند جنگیدند. النا ازدواج کرده، به فلورانس نقل مکان می‌کند، تشکیل خانواده می‌دهد و چندین کتاب خوب به چاپ می‌رساند. اما اکنون، به ناپل باز می‌گردد تا در کنار مردی باشد که همیشه دوستش داشته است. از سوی دیگر لیلا هرگز نتوانست خودش را از شهر ناپل آزاد کند. او به یک کارآفرین موفق تبدیل شده است. فرانته در این اثر در حقیقت، به اکتشافات بزرگ و کشمکش‌های زندگی پرداخته است.

  در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

  "سعی کردم مرگ مادرم را بپذیرم. گرچه حتی یک قطره اشک هم نریختم، این درد مدت‌ها با من بود و شاید هرگز از بین نرود. او را زن قوی و محکمی می‌دانستم، از او می‌ترسیدم و فرار می‌کردم. بعد از مراسم گیج بودم، درست مثل حسی که ناگهان باران ببارد و به اطراف نگاه کنی و هیچ سرپناهی پیدا نکنی. تا چند هفته همه جا او را می‌دیدم و شب و روز صدایش را می‌شنیدم. در ذهن من مثل شمعی بود که بدون شعله می‌سوخت. روزهایی که با هم در بیمارستان بودیم را فراموش کردم، خاطرات خوب بچگی و جوانی‌ام را مرور می‌کردم. احساس گناهی نسبت به او داشتم. در کشوی میزم یکی از گل سرهایش، یک دستمال و یک جفت قیچی او را گذاشته بودم تا با دیدنش به یادش بیفتم، اما چه فایده. حتی دستبند هم بی ارزش بود. خونریزیم ادامه داشت و تولد ایما هم آن را تسکین نداده بود، به همین دلیل تصمیم گرفتم به دیدن دکتر بروم و بگویم همه بدنم درد می‌کند."

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
    233   دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 23 آذر 1398 ساعت 04:23

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

300796کتاب چاپی
2314نشریه چاپی
25346پایان‌نامه
507صندلی برای مطالعه
102سیستم‌های رایانه
25000اعضاء