برچسب‌ها

لطفا انسان باشید

 • عنوان کتاب: لطفا انسان باشید
 • نویسنده: محمود نامنی، رضا امان الهی
 • ناشر: آسیم: نامن
 • سال نشر: 1398
 • دسترسی:

  مشاهده وضعیت امانت

 • کتاب "لطفا انسان باشید"  ششمین جلد از مجموعه کتاب‌هایی "برای تمام فصول زندگی" است که در آن از مباحثی چون، دوست‌داشتن، حرمت، پول، شکرگزاری، روح و زندگی بعد از مرگ، آداب معاشرت، آشپزی، معنویت و … سخن به میان آمده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

  "در این دلنوشته می‌خواهیم در مورد قلب تپنده‌ی زندگی اساس و اصل هستی که مرکزیت زندگی ما را تشکیل می‌دهد صحبت کنیم. مساله بسیار بسیار مهمی که قرن هاست همه‌ی ما آن را فراموش کرده‌ایم و نمی‌دانیم که زندگی با آن نفس می‌کشد!

  درست مانند یک ماهی شده‌ایم که حضور آب را احساس نمی‌کند مگر آن لحظه که در ساحل افتد! و ما که حضور ارزشمند و حیاتی اکسیژن را در هر لحظه احساس نمی‌کنیم مگر آن زمان که به بهانه ی نبود اکسیژن، نفسمان به شمارش بیفتد!

  شاید حیرت کنید! چه چیزی آن قدر مهم است که ما از آن غافل بوده‌ایم؟

  برایتان می‌گوییم: چیزی که زندگی ما با آن نفس می‌کشد و به حیات خود ادامه می‌دهد، نان و غذا و … هیچ کدام نیست! و درست مانند اکسیژن نادیدنی است! و آن چیزی نیست جز ( حرمت!)

  شاید شنیدن نام آن نیز برایتان نا آشنا باشد و باور کنید که صحبت کردن درباره‌ی چیزی که با چشم سر نمی‌توان دید و باید آن را با چشم دل دید بسیار بسیار دشوار است. موضوعی بسیار ساده و در عین حال بسیار حیاتی و مهم که تاکنون در هیچ کتابی از آن یاد نشده اما همواره عوارض و رویکرد آن در زندگی انسان نمایان و آشکار می‌گردد."

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
    173   دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 20 مهر 1398 ساعت 07:53

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

300796کتاب چاپی
2314نشریه چاپی
25346پایان‌نامه
507صندلی برای مطالعه
102سیستم‌های رایانه
25000اعضاء