بیست و چهار ساعت از زندگی یک زن

 • عنوان کتاب: ۲۴ [بیست و چهار] ساعت از زندگی یک زن
 • نویسنده: اشتفن تسوایک
 • مترجم: رضا سیدحسینی، عبدالله توکل
 • ناشر: نگاه
 • سال نشر: 1397
 • دسترسی:

  مشاهده وضعیت امانت

 • «هرچه بیشتر احساس کردم که از خودم دور می‌شوم، بیشتر و بیشتر به جاهایی کشیده شدم که گردباد زندگی در آنها سریع‌تر در چرخش بود.»

  کتاب 24 ساعت از زندگی یک زن نوشته اشتفن تسوایک است و همانطور که از نام آن پیداست به زندگی یک زن در یک روز می‌پردازد روزی عجیب  از زندگی خانم "سی" ،  که به تازگی با رنج فقدان مواجه شده و به دنبال هیجان و معنایی تازه در زندگی خود است، به درون دنیای نورهای درخشان یک کازینو و عشق غریبه‌ای دردمند کشیده می‌شود و هدفی جدید را در زندگی خود کشف می‌کند اما به چه قیمتی؟ تسوایک با نگاهی دقیق و قلمی توانا از پنهانی‌ترین انگیزه‌های زنان یعنی میل به حمایت و فرزندپروری ، میل شدید به مقبولیت و مهر پایان‌ناپذیر آنان به حفظ بقاء سخن می‌گوید.

  در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

  "آن روز هم اوضاع به همین منوال بود. این مجلس به محض تمام شدن غذا به پایان می رسید. زن و شوهر آلمانی برای گردش و عکس برداری، دانمارکی فربه و شکم گنده برای ماهیگیری یکنواخت خود، پیرزن انگلیسی برای مطالعه ی کتاب های خود و زن و شوهر ایتالیایی برای تفریح و قمار در «مونت کارلو» هر یک به طرفی می رفتند و من یا روی یکی از نیمکت های باغ می نشستم و یا مشغول کار خود می شدم. اما آن روز آن مشاجره ی سخت، بر خلاف گذشته، همه ی ما را در جای خود میخکوب ساخت و به جان یکدیگر انداخت... دیگر مانند روزهای پیش هیچکس از روی ادب و نزاکت اجازه ی رفتن نمی خواست و وقتی که یکی از رفقا از جای خود بلند می شد، معلوم بود که از شدت خشم وغضب دیگر نمی تواند در جای خود آرام گیرد و باید برود."

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
    356   دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 20 مهر 1398 ساعت 07:54

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

300796کتاب چاپی
2314نشریه چاپی
25346پایان‌نامه
507صندلی برای مطالعه
102سیستم‌های رایانه
25000اعضاء