برچسب‌ها

دایره المعارف موعود آخرالزمان

 • عنوان کتاب: دایره المعارف موعود آخرالزمان
 • نویسنده: زیرنظر اسماعیل شفیعی سروستانی
 • ناشر: موعود عصر(عج)
 • سال نشر: 1384
 • دسترسی:

  مشاهده وضعیت امانت

 • این اثر مأخذشناسی تفصیلی در موضوع « مهدویت و منجی گرایی » است .کلیه آثاری که به صورت جدی موضوع مهدویّت و منجی‌ گرایی را در قبل اسلام و بعد آن تا پانزده هجری مورد اشاره وبررسی قرار داده‌اند، دراین منبع معرفی می‌شود. منابع و مآخذ اسلامی تا قرن پانزدهم هجری و سال 1383 شمسی مورد بررسی و در این دایره المعارف فراهم شده‌اند.

  تمامی آثار در این دایره‌المعارف از لحاظ کیفیت و غنا به لحاظ محتوی و سند در ردیف اول نیستند و منابع کم محتوا در این میان یافت می‌شود. با این وجود نزدیک به 2500 اثر در این منبع حائز اهمیت می‌باشند. هر یک از جلدهای کتاب به ترتیب حرف اوّل عناوین کتاب‌ها، تنظیم ودر زیر هر عنوان اطلاعات تفصیلی درخصوص آن ارائه می‌گردد. این منبع هشت جلدی، بخش یکم از دایره المعارف چهارده جلدی موعود آخرالزمان راتشکیل می‌دهد که قرار است به تدریج در اختیار علاقه‌مندان قرارگیرد.

  ماخذ شناسی دانشنامه ، غني‌ترين منبع در خصوص اطلاعات مهدوي (امام زمان (عج)) است كه با طبقه‌بندي جديد موضوعي در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفته است. از آنجايي كه عموم مراجعه‌کنندگان به دايره‌المعارف موعود آخرالزمان ممكن است آشنايي كامل نسبت به مباحث آن نداشته باشند، فهرست تمامي نمايه‌ها در بخش اول قابل جست‌وجو است. انواع نمایه‌ها مانند« فهرست نمایه‌های قابل جستجو» ، نمایه‌های ارجاعی، اعلام و اماکن و کتابها در انتهای هرجلد، برای دسترسی راحت ترخواننده به مطالب تنظیم شده‌اند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
    170   دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 03:35

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

300796کتاب چاپی
2314نشریه چاپی
25346پایان‌نامه
507صندلی برای مطالعه
102سیستم‌های رایانه
25000اعضاء