فرهنگ آثار: معرفی آثار مکتوب ملل جهان از آغاز تا امروز

 • عنوان کتاب: فرهنگ آثار: معرفی آثار مکتوب ملل جهان از آغاز تا امروز
 • نویسنده: به سرپرستی رضا سیدحسینی؛ تحت نظر هیئت علمی اسماعیل سعادت ... [و دیگران]
 • ناشر: سروش
 • سال نشر: 1378
 • دسترسی:

  مشاهده وضعیت امانت

 • كتاب فرهنگ آثار، ترجمه اثر شش جلدي Le nouveau dictionanire des oeuvres ويرايش 1994 مي‌باشد. اين فرهنگ نتيجه تلاش مشترك محققان و نويسندگان فرانسوي و ايتاليايي است كه چاپ نخست آن با عنوان Dictionnaire des oeuvres با سرويراستاري والنتينو بومپياني Valentino Bompiani (1898 ـ 1992) بوده و انتشار آن از 1953 ميلادي آغاز شده است.

  ترجمه كتاب فرهنگ آثار به زبان فارسي كه قريب 10 سال به طول كشيده به همت آقاي رضا سيد حسيني و تواناترين مترجمان زبان فرانسه صورت گرفته است. اين منبع مرجع، نقد و معرفي بيست هزار كتاب در عرصه وسيعي از حوزه‌هاي گوناگون از جمله رمان، شعر، نمايشنامه، خاطرات، مجموعه نامه‌ها، دانش‌نامه، در انواع موضوعات علوم و فنون، ادب و فلسفه، حقوق، علوم انساني، علوم تجربي و آثار مذهبي مي‌باشد.

  اين مجموعه در متن اصلي به ترتيب الفبايي عنوان هاي فرانسوي آثار تنظيم شده است كه در ترجمه فارسي ترتيب الفبايي عنوان هاي فارسي آثار(عين ترجمه عنوان اصلي) جاي آن را گرفته است و بلافاصله پس از عنوان فارسي، عنوان اصلي كتاب با نام نويسنده، سال تولد و مرگ وي و نيز سال انشار كتاب ذكر شده است. سپس خلاصه اثر با تحليل متن و جايگاه آن در تاريخ و فرهنگ جهاني روشن و مشخص گرديده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
    50   دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 05:12

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.