برچسب‌ها

Encyclopedia of philosophy

 • عنوان کتاب: Encyclopedia of philosophy
 • نویسنده: Donald M. Borchert, editor in chief
 • ناشر: Thomson GaleMacmillan Reference USA
 • سال نشر: 2006
 • دسترسی:

  مشاهده وضعیت امانت

 • دانشنامه ده جلدی فلسفه، مجموعه ارزشمند جهانی است که ویرایش اول آن در سال 1967 با ویراستاری علمی دونالد ام بورچرت DONALD M. BORCHERT) (چاپ و منتشر گردیده است. ویرایش جدید (ویرایش دوم) سال 2006 توسط انتشارات مک میلان (موسسه انتشاراتی تامسول گیل) در اختیار می­‌باشد. این دانشنامه به طور کلی فلسفه و رویه‌­های فلسفی و نیز اندیشه­‌های فیلسوفان را در دوره­‌های مختلف تاریخی (از سقراط، افلاطون و ارسطو تا عصر حاضر) دربر می‌­گیرد

  مشرب­‌های فلسفی تحلیلی در مدخل‌­های موضوعی و مدخل‌های شخصی (مدخل­‌هایی که درباره اشخاص است) فلسفه چینی، فلسفه اسلامی و فلسفه هندی است. مهم­‌تر آنکه، مدخل­‌هایی از فلسفه ژاپنی، فلسفه امریکای لاتین،  فلسفه روسی و نیز مدخل­‌هایی در مورد فلسفه افریقایی و فلسفه کره‌ای آورده شده است.

  مدخل­‌های ابن سینا، سهروردی، ملاصدرا، محمد غزالی، احمد غزالی، فارابی، الکندی و امثالهم دیده می‌­شود. در رابطه با شیوه یافتن این اسامی در نمایه باید گفت، به عنوان مثال زمانی که در نمایه به al-suhrawardi مراجعه می‌­شود، به shihab al-Din, Suhrawardi ارجاع داده شده است.

  همچنین براساس دوره‌های تاریخی نیز مطالب تنظیم و قابل بازیابی است. مدخل‌ها بر اساس دوره‌های تاریخی شامل 5 بخش فلسفه باستان، فلسفه میانه، فلسفه مدرن، قرن نوزدهم و قرن بیستم می‌­شود. افزون برآن در زیرموضوعات فلسفی اگر خواننده­‌ای به دنبال آن باشد که بداند در کل این دانشنامه ده جلدی درباره فلسفه و فلاسفه اسلامی چه آمده است، می­‌تواند به این قسمت ذیل Islamic Philosophy مراجعه کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
    48   دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 05:03

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.