تسویه حساب

شرایط تسویه حساب پایان نامه (برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پایان نامه دفاع کرده اند)

برای انجام تسویه حساب پایان نامه باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد:
1.    پایان نامه باید در سایت ایرانداک ثبت شود ، پس از ثبت، باید تاییدیه ایرانداک را که به ایمیل و یا موبایل شما ارسال می شود دریافت نمایید. (تایید ایرانداک معمولا تا 48 ساعت زمان می برد. داشتن کد رهگیری به تنهایی کافی نیست) . برای راهنمایی ثبت ایرانداک اینجا را کلیک نمایید.

برخی از مواردی که ممکن است باعث عدم پذیرش ایرانداک شود:

  • مغایرت نام و نام خانوادگی به خصوص پسوند فامیل در فرم ثبت نام و فایلهای word و pdf
  • مغایرت تاریخ دفاع در فیلد مربوطه و فایلهای word و pdf
  • مغایرت شماره صفحات فهرست مطالب و متن پایان نامه
  • وارد نکردن نام استاد/استادان مشاور در صورتی که پایان نامه استاد مشاور داشته باشد. (با وجودی که این فیلد اجباری نیست)
  • وارد کردن چند کلید واژه در یک فیلد. (هر کلید واژه باید به صورت جداگانه وارد شود)
  • نداشتن صفحه عنوان و چیکده انگلیسی در انتهای پایان نامه برای پایان نامه های فارسی

نکته: کد رهگیری ثابت است و در صورت ویرایش اطلاعات، تغییر نمی کند

2.    پایان نامه باید در پورتال دانشجویی ثبت شود. (برای ثبت پایان نامه در پورتال نیاز به تاییدیه ایرانداک نیست. فقط داشتن کد رهگیری کافی است. کد رهگیری ثابت است و در صورت ویرایش اطلاعات، تغییر نمی کند)

نکات مهم:

فایل pdf که در پورتال بارگذاری می شود از نظر صفحه بندی باید دقیقا مطابق با نسخه چاپی باشد. فایل ورد نیز باید حاوی اطلاعات نسخه چاپی باشد. در صورت ناقص بودن فایل‌ها، کارشناس مربوطه فایل‌های شما را برگشت می‌زند. در این صورت فایل‌ها باید اصلاح شده، دوباره بارگذاری شوند و حتما باید استاد راهنما آن‌ها را تایید و مجددا برای کتابخانه مرکزی ارسال نمایند.

پایان نامه هایی که به غیر از word نوشته می شوند باید به جای فایل word فایل فشرده پوشه مربوطه (لاتکس یا ...) را بارگذاری نمایند.

دانشجویان غیر زبان انگلیسی که پایان نامه خود را به زبان انگلیسی نوشته اند باید 20 الی 30 صفحه خلاصه پایان نامه را به زبان فارسی در انتهای پایان نامه اضافه نمایند.

مسیر ثبت پایان نامه در پورتال دانشجویی: پورتال/ پژوهشی/ ثبت پایان نامه

مسیر جایگزین در صورتی که از مسیر بالا امکان ذخیره اطلاعات نبود: پورتال/ پژوهشی/ طرح پژوهشی شماره سه/ آیکون مشاهده اطلاعات/ تب اطلاعات خاتمه طرح

دانشجویانی که پورتال آنها راکد است برای ثبت پایان نامه به جای "پژوهشی" باید "امور دانشجویی" را انتخاب نمایند.

اگر صفحه ثبت پایان نامه باز نشد، به این خاطر است که پروپوزال شما به تایید نهایی نرسیده است.


3.    باید به استاد راهنما اطلاع دهید تا اطلاعات پایان نامه شما را از طریق پورتال خودشان بررسی، تایید و برای کتابخانه مرکزی ارسال نمایند. در این مرحله استاد راهنما، فایل صورتجلسه دفاع و فایل نتیجه همانند جویی را از طریق پورتال خود بارگذاری می کنند. در صورت که پایان نامه مقاله داشته باشد مقالات را نیز اضافه می کنند. (برای مقطع دکتری اضافه کردن مقاله اجباری است)

4.    تایید پایان نامه توسط معاونت پژوهشی دانشکده. برای اطلاع از تایید می توانید از مسیر: پورتال دانشجویی/ طرح شماره سه، اقدام نمایید. ستون وضعیت طرح باید "تایید نهایی خاتمه طرح" باشد.

5.    تحویل نسخه چاپی. پس از تایید استاد راهنما و معاونت پژوهشی دانشکده و دریافت تاییدیه ایرانداک می توانید به بخش تسویه حساب مراجعه و با تحویل نسخه چاپی کار تسویه حساب را به اتمام برسانید. برای اطلاع از شرایط نسخه چاپی اینجا را کلیک نمایید.
نکته1: عنوان صورتجلسه دفاع با عنوان پایان‌نامه باید حتما یکی باشد. در غیر این صورت قابل قبول نخواهد بود.
نکته2: وجود تعهدنامه یا اظهارنامه که توسط خود دانشجو امضا شده باشد در نسخه چاپی الزامی است. پس در صورتی که پایان‌نامه را شخص دیگری تحویل می‌دهد، حتما باید توسط خود دانشجو امضا شده باشد.

نکته مهم: بدون تایید استاد راهنما، معاونت پژوهشی دانشکده و ایرانداک به هیچ عنوان، امکان تسویه حساب وجود ندارد. در این صورت از قبول نسخه چاپی نیز معذوریم.

 

 

 Animated-Bullet-DiamondBlueDark دستورالعمل پیشنهادی نحوه تدوین پایان نامه تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی مشهد icon-9

Animated-Bullet-DiamondBlueDark الگوی آماده  تدوین پایان نامه تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی مشهد 

دانلود فرمت Doc    icon-9

دانلود فرمت Docx icon-9

 
 

تسویه حساب بخش امانت

1- دانشجویان: تسویه حساب بصورت الکترونیکی و از طریق پورتال دانشجویی (مسير درخواست: پرتال دانشجويي- قسمت آموزشي- تسويه حساب فارغ التحصيلي) درصورت عدم بدهی کتاب و یا جریمه دیرکرد، بصورت اتومات تایید می شود. چنانچه عضو بدهی داشته باشد، پس از رفع بدهی، درخواست تسویه حساب بصورت اتومات تایید می شود.

                تبصره 1: آن دسته از دانشجویان فردوسی که دارای عضویت در کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی می باشند، باید فرم تسویه حساب مربوطه را پس از تایید کتابخانه دانشکده پزشکی(واقع در پردیس دانشگاه) به بخش امانت کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد تحویل نمایند تا درخواست تسویه حساب بصورت اتومات تایید شود.
            تبصره 2: دانشجويان تحصيلات تكميلي در صورت عضويت در طرح غدير مي بايست از طريق سايت ايرانداك  اقدام به ارسال تسويه حساب نمايند و همچنين، كارت عضويت طرح غدير را نيز به بخش امانت تحويل دهند. (راهنمای تسویه حساب از طرح غدیر icon-9)

               2- اساتید و کارکنان دانشگاه فردوسی: این گروه با مراجعه حضوری به مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی نسبت به تسویه حساب اقدام می نمایند.

توجه: اعضای محترم قبل از اقدام به تسویه حساب، با مراجعه به پورتال، کارت امانت و میزان جریمه دیرکرد را بررسی نمایند و نسبت به آن اقدام لازم را انجام دهند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

300796کتاب چاپی
2314نشریه چاپی
25346پایان‌نامه
507صندلی برای مطالعه
102سیستم‌های رایانه
25000اعضاء