بخش نشریات

 

بخش  نشريات مركز اطلاع رساني و كتابخانه مركزي دانشگاه با نگهداري و ارائه خدمات مربوط به نشريات يكي از بخشهاي فعال و پوياي مركز اطلاع رساني به شمار مي رود .این بخش توانسته است با جمع آوری مجله هاي جاري و گذشته نگر مجموعه نسبتا" غني فراهم سازد به گونه اي كه نيازهاي پژوهشي مراجعان را تامين نمايد.در بهمن ماه 1391 مجموعه نشريات 15 كتابخانه دانشكده اي به اين مركز منتقل گرديد. این منابع در زمینه های مختلف علوم پایه ،علوم ریاضی ، علوم انسانی ،الهیات، مهندسی ، کشاورزی ، منابع طبیعی ، دامپزشکی ، تربیت بدنی و... در فضایی حدود 824 متر مربع قرار گرفته است.

تعداد مجلات چاپی لاتين موجود حدود 270 عنوان، مجلات عربی 27 عنوان و تعداد مجلات فارسي  بيش از 800 عنوان مي باشد.

دسترسي به متن كامل  و چكيده بيش از 6000 عنوان مجله لاتين و فارسی  نيز از طريق پايگاههاي اطلاعاتي ميسر مي باشد.این بخش شامل دو قسمت نشریات جاری و نشریات آرشیو (گذشته نگر) می باشد. درقسمت نشریات جاری تعداد 824 عنوان نشریه فارسی و 326 عنوان نشریه لاتین موجود است و درقسمت آرشیو شماره های گذشته نشریات که بالغ بر 13440 نسخه صحافی از مجلات فارسی و 60000 نسخه صحافی از مجلات گذشته نگر قرار گرفته است.پوشش زمانی این نشریات در بخش فارسی از سال 1330 و در بخش لاتین از سال 1930 تا به حال می باشد.

 endnashriat

nashriat

 فعالیتها

از جمله خدماتي كه توسط اين بخش ارائه مي گردد مي توان به تهيه كپي مقالات،  جستجوي اطلاعات كتابشناختي مقالات، جستجو در پایگاههای اطلاعاتی،  راهنمايي مراجعين در يافتن  مقالات موجود در ايران و ساير كتابخانه ها،و آموزش کارورزان  اشاره كرد.

دستورالعمل استفاده از نشریات

 همکاران

 clock e0 ساعت ارائه خدمات بخش

 

فرزانه فرجامی

کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی

مسئول بخش نشریات

تلفن: 38806525

ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فاطمه ریاحی

کارشناس ارشد بخش نشریات

کارشناسی ارشدعلم اطلاعات و دانش شناسی

تلفن تماس : 38806539
ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

 

پیوندهای مفید

 پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

پایگاه مجلات مگ ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید