باهم جدول دوره‎ای بسازیم

پوستر اسلایدر

برای دریافت پوستر کامل کلیک کنید

 

 

فراخوان «باهم جدول دوره‎ای بسازیم» موزه ملی علوم و فناوری

 

موزه ملی علوم و فناوری از علاقمندان سراسر کشور دعوت می‎کند در فراخوان ساخت جدول دوره‎ای عنصرها شرکت کنند. به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری نظر به اهميت و نقش ويژه جدول دوره‌اي عنصرها و از آن ‌جا كه سال 1869 به عنوان زمان كشف جدول دوره‌اي عنصرها توسط شيمي‌دان بزرگ روسي ديميتري ايوانوويچ مندليف شناخته مي‌شود، مجمع عمومي سازمان ملل و سازمان يونسكو سال 2019 را به مناسبت 150 سالگي اين جدول، «سال جهاني جدول دوره‌اي عنصرها» نام‎گذاري كرده است.
در همین راستا موزه ملي علوم و فناوري ضمن بزرگ‎داشت اين سال و تبيين اهميت و كاربرد این جدول، فراخوانی جهت مشارکت علاقمندان ارائه نموده است.
در این فراخوان آمده است:
«جدول دوره‌ای؛ جدول مشارکتی »
می‌خواهیم نگاه متفاوتی به عنصرهای سازنده هستی داشته باشیم و هم‎زمان با بزرگ‎داشت جهانی «نقش جدول دوره‌ای عنصرها در زندگی»، ما نیز در ایران جدولی از عنصرها را با مشارکت علاقه‌مندان، دانش‌آموزان، دانشجویان و شهروندان بسازیم.
از شما دعوت می‌کنیم با ابزار هنر، یعنی قصه، نقاشی و فیلم، روایت خودتان را از عنصرها و نقش‌شان در زندگی تجسم کنید.
در نهایت با کنار هم قرار دادن آثار منتخب، جدولی دوره‌ای از عنصرها را با نگاه هنری شما در ایران خواهیم ساخت.»
گفتنی است ضمن تقدیر ویژه از آثار برگزیده، این آثار در طول سال در وب‎گاه و صفحه اینستاگرام سال جهانی جدول دوره‎ای موزه ملی علوم و فناوری به نمایش گذاشته خواهد شد. علاقمندان می توانند تا پایان 31 شهریور 1398 در این فراخوان شرکت و برای دریافت اطلاعات بیش‎تر به سامانه events.inmost.ir/pt2019 مراجعه کنند.

Comments are now closed for this entry

آيكون مراجعه

300796کتاب چاپی
2314نشریه چاپی
25346پایان‌نامه
507صندلی برای مطالعه
102سیستم‌های رایانه
25000اعضاء