طرح امین - امانت بین کتابخانه ها


 

مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران به عنوان سازمان هماهنگ کننده طرح امین(امانت بین کتابخانه ای ) در میان مراکز می باشد که مقررات و ضوابطی را جهت این طرح تعیین نموده و تمامی مراکز و کتابخانه ها موظف به اجرای آنها می باشند. طرح امین راهکاری است که متقاضیان از طریق آن می توانند به صورت غیر مستقیم به منابع دیگر کتابخانه ها دسترسی داشته باشند .این طرح موافقت نامه ای است که میان کتابخانه ها منعقد گردیده که بر اساس آن هر کتابخانه در صورتی که مدرک مورد تقاضا توسط متقاضی در مرکزخودشان موجود نباشد ، از کتابخانه دیگر دارنده مدرک تهیه می نماید که ممکن است به صورت خدمات امانت مدرک و یا خدمات تصویر مدرک باشد .مرکز اطلاع رسانی وکتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد نیز عضو این طرح و به عنوان نماینده این طرح می باشد.

مجري طرح:  شهناز غلامحسین نژاد


 

طریقه استفاده از طرح امین(امانت بین کتابخانه ای )


متقاضیان جهت استفاده از طرح امین ، پس از جستجوی مدرک مورد نظر خود در منابع موجود درکتابخانه دانشکده و سایت های معتبر و فهرستهای کتابخانه ها و ... اطلاعات کتابشناختی آن را به همراه مکان نگهداری مدرک یادداشت نموده و به آدرساین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال و از مراجعه حضوری خوددداری  نمایند . مجری طرح پس از کنترل فرم و اطمینان کامل از صحت اطلاعات مراحل سفارش مدرک را انجام می دهد و پس از دریافت مدرک مورد درخواست ، به اطلاع متقاضی می رساند تا متقاضی جهت تحویل مدرک اقدام نماید.  متقاضيان جهت كسب هرگونه اطلاعات بیشتر مي‌توانند با تلفن 38806503 و یا ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس حاصل نمايند.  هزینه خدمات امانت و تصویر مدرک با ارسال بها مهر ( آبی یا سبز ) از طریق کتابخانه درخواست کننده خدمات به کتابخانه ارائه کننده خدمات پرداخت می گردد .

 

شرایط طرح امین (امانت بین کتابخانه ای )

 

درخواست مقاله : تصویر مقاله ارسال می گردد که تعرفه درخواست آن 15000ریال ( معادل 1500 تومان ) می باشد که هنگام ارائه درخواست به مجری طرح تحویل می گردد . در صورتی که تصویر مدرک بیش از 30 صفحه باشد بر طبق استعلام تعرفه ها محاسبه می گردد .

درخواست کتاب : در صورتی که متقاضی مدرکی را بخواهد امانت بگیرد ، مدت امانت از تاریخ دریافت مدرک توسط متقاضی به مدت 15 روز می باشد که در صورت درخواست تمدید اگر مدرک رزرو نشده باشد به مدت 15 روز دیگر قابل تمدید می باشد . لازم به ذکر می باشد که در قبال امانت کتاب کارت شناسایی معتبر از متقاضی دریافت می گردد .

تعرفه امانت کتاب مبلغ 25000ریال (معادل 2500 تومان ) می باشد که هنگام ارائه درخواست به مجری طرح تحویل می گردد .

 

 

شرایط درخواست منبع

 

منبع درخواستی : مدرک درخواستی می تواند کتاب یا مقاله باشد . در مورد تهیه گزارش ها و سمینارها به خط مشی مرکز دارنده مدرک بستگی دارد .


استفاده کنندگان : تمامی دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و اساتید و اعضاء هیأت علمی می توانند از این طرح استفاده کنند .


کلیه مراکز و دانشگاه های خارج از دانشگاه فردوسی مشهد نیز می توانند از این طرح استفاده نمایند با این تفاوت که تعرفه هایی که جهت درخواست ها درنظر گرفته شده است برای این مراکز تغییر می یابد .

Animated-Bullet-DiamondBlueDark  فهرست مراکز و دانشگاه های عضو طرح امین

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید